نقش پروبیوتیک ها در سلامت روده گوساله

اسهال گوساله‌ها معمولا طی 14 روز نخست زندگی رخ داده و اغلب با مختل شدن توازن جمعیت میکروبی روده و آسیب‌ دیدن سدهای مخاطی روده همراه است. بر اساس گزارش وزارت زراعت ایالات متحده، نرخ مرگ و میر سالانه ناشی از اسهال در گوساله‌ها تا 25 درصد نیز می‌رسد. شیوع اسهال با افزایش نرخ مرگ و میر، هزینه‌های درمان و نیروی کارگری و کاهش عملکرد رشد گوساله‌ها، زیان‌ اقتصادی چشمیگری را به صنعت دامپروری تحمیل می‌کند. به دین ترتیب پیشگیری و کنترل اسهال در گوساله‌ها از طریق ارتقاء سطح سلامت دستگاه گوارش، امری ضروری است.

اهمیت جمعیت میکروبی روده

ترکیب جمعیت میکروبی روده در گوساله‌ها سلامت و عملکرد رشد آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. محققان کارکردهای مختلفی را به جمعیت میکروبی روده نسبت داده‌اند که از آن جمله می‌توان به تجزیه کربوهیدرات‌ها و فیبر، کنترل مصرف و ابقاء چربی خوراک، تولید ویتامین‌ها و اسیدهای چرب کوتاه‌زنجیر، تحریک سیستم ایمنی، کنترل حرکات دستگاه گوارش و محافظت از حیوان میزبان در برابر عوامل بیماری‌زا اشاره کرد. در گوساله‌های تازه‌زا، میکروارگانیسم‌های مختلفی از محیط پیرامون وارد مجرای گوارشی شده و در آن کلونیزه می‌شوند. هر گونه اختلال در فرایند‌ جذب مواد مغذی و فعالیت‌های مکانیکی و ترشحی دستگاه گوارش موجب برهم خوردن تعادل جمعیت میکروبی دستگاه گوارش می‌شود. با در هم شکستن سد میکروبی دستگاه گوارش، شمار زیادی از عوامل بیماری‌زای گوارشی نظیر باکتری‌ها و ویروس‌ها در روده کلونیزه شده و موجب بروز التهاب و در نهایت اسهال می‌شوند.

پروبیوتیک‌ها

پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای شامل باکتری‌ها و مخمر‌ها هستند که در مقادیر کافی به منظور بهبود سطح سلامت دستگاه گوارش و کاهش وقوع اسهال، در اختیار گوساله‌ها قرار می‌گیرند. در ادامه به شرح اثرات پروبیوتیک‌های مخمر- و باکتری-بنیان در گوساله‌ها خواهیم پرداخت.

تأثیر فرآروده‌های مخمر بر سلامت گوارشی گوساله‌ها

فرآورده‌های مخمر با جلوگیری از برهم‌خوردن تعادل میکروبی و تقویت فعالیت میکروبی  در دستگاه گوارش، نرخ وقوع و شدت اسهال در گوساله‌ها را کاهش می‌دهند. این فرآورده‌ها به دو صورت مخمر زنده (به صورت پودر خشک) و محیط کشت مخمر (محصول فرایند تخمیر که علاوه بر مخمر زنده حاوی ترکیبات محیط کشت مخمر نیز می‌باشند) در دسترس دامدران قرار دارند. استفاده از این فرآورده‌ها در مرحله پیش از شیرگیری تکامل و بلوغ بهینه فلور میکروبی شکمبه را تسریع نموده و در کنار بهبود مصرف خوراک استارتر، متوسط افزایش وزن روزانه بدن و قوام فضولات، کارکرد سیستم ایمنی مخاطی روده را تنظیم و احتمال کلونیزاسیون عوامل بیماری‌زا در روده را کاهش می‌دهد. ساکارومایسز سرویسیه رایج‌ترین استرین مخمر پروبیوتیک مورد استفاده در واحدهای دامپروری به شمار رفته و موجب تثبیت pH شکمبه و افزایش رشد باکتری‌های تجزیه کننده فیبر در شمکبه گوساله‌‌ها می‌شود. گوساله‌های تحت تیمار با مخمر ساکارومایسز سرویسیه در طول دوره وقوع اسهال هیچ‌گونه کاهش وزنی را از خود نشان نمی‌دهند. بعلاوه، استفاده از این مخمر در گوساله‌هایی که انتقال ایمنی غیرفعال (از طریق آغوز) در آن‌ها به طور مطلوبی صورت نگرفته است، موجب بهبود عملکرد و کاهش طول دوره اسهال می‌شود. افزودن محیط کشت مخمر به خوراک استارتر گوساله‌ها فراوانی باکتری‌های بوتیری‌ویبریو را در مایع شکمبه افزایش و جمعیت پرسوتلا را کاهش می‌دهد و از این طریق شرایط را برای تولید بوتیرات و رشد شکمبه و  پرزهای آن مساعد می‌کند. محیط کشت مخمر نمو دستگاه گوارش را از طریق افزایش ارتفاع پرزها و نسبت ارتفاع پرز به عمق کریپت در تمام قسمت‌های روده باریک و نیز افزایش ارتفاع پرز و عمق کریپت ناحیه ایلئوم، بهبود می‌دهد. همچنین، محیط کشت مخمر ضمن تقویت یکپارچگی سدهای دفاعی روده، نشت آنتی‌ژن‌های ‌سمی و باکتری‌های موجود در مجرای گوارشی به جریان خون را نیز کاهش می‌دهد. استفاده از ساکارومایسز سرویسیه طی هفته اول زندگی گوساله‌ها، تولید و ترشح ایمونوگلبولین A را در مجرای گوارشی و کلون افزایش داده و تثبیت جمعیت میکروارگانیسم‌های مفید و تشکیل فلور میکروبی طبیعی دستگاه گوارش را تسریع می‌کند و  در عین حال، رشد میکروارگانیسم‌های مضر را کاهش می‌دهد. افزودن این مخمر به شیر مصرفی گوساله‌ها افزایش جمعیت باکتری‌های مولد اسید بوتیریک و لاکتوباسیلوس‌ها و کاهش جمعیت باکتری کولینسلاو نرخ وقوع عارضه نشت‌پذیری روده را در پی داشته است.

پروبیوتیک‌های باکتری-بنیان

استفاده از پروبیوتیک‌های باکتری-بنیان نظیر گونه‌های لاکتوباسیلوس، گونه‌های بیفیدوباکتریوم، گونه‌های باسیلوس و گونه‌های انتروکوکوس طی دوره پیش از شیرگیری عمدتا با هدف بهبود سطح سلامت روده، کاهش اسهال، افزایش عملکرد رشد، محدود کردن استقرار میکروب‌های بیماری‌زا در دستگاه گوارش و بهبود کارایی سیستم گوارشی و ایمنی مخاطی حیوان میزبان، صورت می‌گیرد. بعلاوه، پروبیوتیک‌های باکتریایی در تعدیل پاسخ‌های ایمنی القایی در دستگاه گوارش، افزایش تولید موسین توسط سلول‌های جامی‌شکل، بهبود کارایی سدهای دفاعی روده از طریق تقویت اتصالات محکم و تعدیل پاسخ‌های التهابی نقش دارند. این پروبیوتیک‌ها همچنین با تولید باکتریوسین (نوعی پپتید ضدمیکروبی) در مجرای روده احتمال بروز عفونت‌های گوارشی را کاهش می‌دهند. استفاده تلفیقی از دو باکتری پروبیوتیک لاکتوباسیلوس پلانتاروم و باسیلوس سوبتیلیس موجب بهبود تعادل جمعیت میکروبی دستگاه گوارش، کاهش طول دوره اسهال و حتی پیشگیری از اسهال در گوساله‌ها شد.

استفاده از سویه‌های باکتریایی مولد اسید لاکتیک نظیر لاکتوباسیلوس کازئی، لاکتوباسیلوس سالیواریوس و پدیوکوکوس اسیدی‌لاکتیسی با بهبود مصرف خوراک استارتر و میانگین افزایش وزن روزانه در گوساله‌ها همراه بود. با این وجود، دامنه اثربخشی این پروبیوتیک‌ها به عوامل محیطی، اندازه جمعیت م%

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
یونیمیکس

یونیمیکس، و اهمیت استفاده از پلت بایندر غیررسی در خوراک آبزیان

آنچه در این پست میخوانید هنگام انتخاب خوراک پلت برای آبزیان پرورشی، مزرعه‌داران می‌بایست سه ویژگی کلیدی را مد نظر…

بیشتر بخوانید
ویژگی‌های شیمیایی اسید فیتیک و تأثیر آن بر قابلیت دسترسی فسفر فیتاته و اثربخشی آنزیم فیتاز

اسید فیتیک (IP6) و تأثیر آن بر قابلیت دسترسی فسفر فیتاته و اثربخشی آنزیم فیتاز

آنچه در این پست میخوانید شرح مسئلهتعریف اصطلاحاتفیتینویژگی‌های شیمیایی اسید فیتیکفیتازهافیتاز روده‌­ای ویژگی‌های شیمیایی اسید فیتیک (IP6) و تأثیر آن…

بیشتر بخوانید
سموم قارچی در آبزی‌پروری

سموم قارچی در آبزی‌پروری، مخاطرات و مدیریت

افزایش میزان استفاده از مواد خوراکی گیاهی و فرآورده‌های آن‌ها در تغذیه آبزیان در سال‌های اخیر، احتمال بروز مایکوتوکسیکوز یا مسمومیت با سموم قارچی در آبزیان را افزایش می‌دهد. در ادامه به ارائه استانداردها و مباحثی در رابطه با اثرات آلودگی مواد خوراکی به سموم قارچی بر سلامت و عملکرد ماهی و میگو خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید

عدم توازن جمعیت میکروبی شکمبه و ارتباط آن با ورم پستان در گاوهای شیری

آنچه در این پست میخوانید مطالعات نشان داده‌اند که جمعیت میکروبی شکمبه عاملی کلیدی در حفظ یکپارچگی و سلامت سدهای…

بیشتر بخوانید

سخت‌زایی در گاوهای شیری و تأثیر آن بر وقوع لنگش و ترکیب شیر

آنچه در این پست میخوانید سخت‌زایی یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ گوساله‌ها در زمان تولد یا مدت کوتاهی پس از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید